O nás

vrh A

Na začátku byl Josch. Černý brabantík z CHS Bohemia Hapet, pejsek mimořádných exteriérových kvalit a s fantastickou povahou. Čekali jsme na něj dlouhou řadu měsíců a s jeho příchodem do našeho domova v roce 2015 se nám změnil život. Rychle jsme podlehli kouzlu výstav a během následujících let jsme se spolu s Joschem zúčastnili mnoha desítek převážně mezinárodních výstav u nás a v zahraničí, od Nizozemska, přes Německo, Dánsko, Litvu, Slovinsko až po Debrecín. Josch během tří let získal neuvěřitelných 59x CAC, 27x CACIB, 25x BOB, 7x BOS, 3x NV, 14x res. CACIB a stal se šampionem a grandšampionem všech okolních zemí. Náš život dostal nový rozměr. 

V roce 2018 jsme si přivezli z Dánska krásnou brabantí holčičku Lady Laylu, která se brzy stala junioršampionkou Litvy, Polska a KCHGB a následně šampionkou Slovenska, Polska, Dánska a Slovinska.  V roce 2019 jsme se rozhodli založit si CHS a byli jsme zaregistrováni pod názvem Silesian Amber (reg.č. 101/19).

V listopadu 2020 jsme se dočkali našeho prvního vrhu, kdy se dánské princezně a krásnému Joschovi narodily tři holčičky – Alberta Jola, Amanda Jola a Anisha Jola. Těšíme se z jejich narození a jsme zvědavi na jejich životní cesty. 

Brabantík je fantastické plemeno. Nežili jste, pokud jste neměli Brabantíka. Tak to prostě je.

-- Roman Přikryl